Гумат Калію для плодових дерев
Гумат калію органічно-мінеральне добриво є ефективним стимулятором росту, підвищує стійкість дерев до стресів, покращує якість продукції, прискорює дозрівання врожаю. Препарат допомагає культурі найбільш повноцінно використовувати всі наявні ресурси
Препарат Гумат Лист універсальний використовується на будь-яку рослину протягом вегетації:
- Обробка живців, садивного матеріалу - рослини швидше приживаються, більш сильні і потужні, рослини отримують стійкість до стресових проявів навколишнього середовища (посуха, заморозки, підвищена температура, нестача вологи).
- Обробка в період фази рожевого бутона - підвищує стійкість до заморозків, дерева добре переносять стрес і швидко відновлюються, відбувається стимуляція фітогормонів, формується майбутній високий урожай, прискорюється цвітіння, зменшується кількість неповноцінних квіток.
- Обробка в період початку формування плодів – відбувається формування великих плодів, активізується імунітет, дерева стійкі до захворювань і шкідників, прискорюється обмін речовин.
- Обробка в період початку дозрівання плодів - прискорюється дозрівання, підвищується якість продукції і смакові характеристики, урожай має більш тривалий термін зберігання, допомагає рослині використовувати всі доступні ресурси з навколишнього середовища.
- Обробка в період вегетації- прискорюються біохімічні процеси в організмі рослини: фотосинтезу, обмінні та дихання, рослини краще ростуть і розвиваються, формується потужна коренева система, а також закладаються продуктивні органи на майбутній урожай.
- Коренева підгодівля - дерева отримують заряд енергії, при весняній підгодівлі - активізується ріст і розвиток, Осіння - дає енергію для зимівлі, робить поживні речовини в грунті більш доступними для рослини
Як застосовувати гумат калію для яблуні, вишні, груші, абрикоси та інших плодових дерев і в яких дозах?
Гумат Лист за багато років довів свою ефективність по застосуванню в садах. Його використовують протягом всієї вегетації в незалежності від віку рослини.
Обробку посадкового матеріалу проводять шляхом замочування кореневої системи в розчині зі співвідношенням препарату і води - 1/10. Замочувати найкраще на добу після чого відразу рекомендується висаджувати.
Коренева підгодівля найчастіше проводитися восени і ранньою весною. Для поливу використовується розчин з 1 літра гумату і 100 л.води. Для поливу одного дерева необхідно використовувати від 10 літрів розчину.
По лисицю препарат необхідно вносити обприскувачем, найкращим часом для обробки є ранок або вечір, але можна і в похмуру погоду.
Норми використання препарату на плодові дерева:
Фаза розвитку рослини |
Норма (доза) використання л / га |
Робочий розчин л / га(л / т) |
Обробка живців, посадкового матеріалу |
1 |
10 |
Фаза рожевого Бутона |
1-2 |
600-1000 |
Формування плодів |
1-2 |
600-1000 |
Дозрівання плодів |
1-2 |
600-1000 |
Період вегетації |
1-2 |
600-1000 |
Коренева підгодівля |
1 |
100 |
З чим можна змішувати гумат при обробці плодових дерев?
Гумат калію на плодових культурах (яблуня, вишня, черешня, груша, персик і т.д) можна використовувати в баковій суміші з іншими пестицидами.
Гумат краще не змішувати з препаратами до складу яких входить хлор. Так само краще не використовувати сильно хлоровану і сильно жорстку воду, так як ефективність від препарату може бути знижена. Рн води має бути 6,5-7.
Високий приріст врожаю показали спільне застосування гумату калію з хелатними мікродобривами, азотними і комплексними розчинними добривами, а також з біофунгіцидами.
Розчин препарату краще використовувати відразу після приготування. Рекомендована кратність застосування через кожні 2-3 тижні.
На яку надбавку до врожаю можна розраховувати для плодових дерев?
Крім збільшення кількісного показника врожайності на 10-30%, гумат лист здатний поліпшити і товарні характеристики, що додатково приносить прибуток. Надбавка від застосування гумату в середньому становить від 2 і до 6т з га.якщо взяти середнє число 2т/га то фермер може отримати +10000грн з гектара при використання комплексу обробок, але навіть і при одній обробці буде позитивний результат. Гумат може навіть просто врятувати урожай після погодних сюрпризів, тут його внесок взагалі оцінити навіть важко буде.
Які відгуки фермерів, які використовували гумату калію для плодових дерев?
Осипенко Олександр. Фермер. Сумська область. м. Охтирка.
Садівник я початківець, в минулому році висадив яблуневий сад. Саджанці обробляв гуматом калію. На добу замочував у расторі. Втрат, після того як саджанці були висаджені, практично не було. Всі деревця добре взялися незважаючи на погану погоду. Результатом задоволений.
Охримская Надія. ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО НАДІЯ.
Фруктові сади висаджена на площі 147 гектарів. Хороший урожай отримати досить складно, але в цьому році для підгодівлі ми використовували гумат калію. Було проведено 4 підгодівлі, згідно схеми. Результати такі:
Вишня-надбавка до врожаю 12%.
Яблука - 12%
Груші-16%.
Абрикоси-оцінити приріст складно так як попередні роки колір вимерзав, хоча погода була навіть краще, ніж в цьому році, але в цьому вдалося зберегти.
Урожаєм більш ніж задоволена, а все завдяки гумату калію. Ще одна його незаперечна перевага - його більш ніж доступна вартість. Хороший спосіб збільшити прибутковість, при мінімумі витрат.