Гумат Калію для бобових культур

Навіщо потрібен гумат калію для сої, гороху, нуту, яка користь на кожному етапі вегетації?


Гумат калію органічно-мінеральне добриво. Є активізатором росту, підвищує стійкість рослин до стресових проявів навколишнього середовища, таким як заморозки, посуха, низька кількість опадів, дія пестицидів і гербіцидів. 

Реакція рослин сої, гороху та інших бобових культур на внесення гумату калію:

Обробка посівного матеріалу-підвищується схожість і дружність посівів, включаються всі ростові процеси, підвищена адаптивність до абіотичних факторів;
Обробка посівів 3-5 справжніх листків-зміцнення кореневої системи, стимуляція розвитку бульбочок, сприяє кращому фотосинтезу.
Бутонізація-цвітіння-зниження кількості абортивних стручків і осипання зав'язі, підвищується стійкість до різних негативних явищ (посуха, хвороби)
Формування бобів-посіви дозрівають більш дружно, в зерні гороху, сої збільшується кількість протеїну, збільшення кількісних і якісних показників.


Як застосовувати гумат калію для бобових культур (горох, соя, нут, сочевиця), і в яких дозах?


Препарат Гумат Лист робиться з низинного торфу, який містить в собі велику кількість гумінової і фульвової кислоти. Саме ці кислоти і є основною діючою речовиною. Для обробки рослин бобових культур, таких як соя, горох, нут, сочевиця використовується спеціальний розчин препарату і води. Обробку посівного матеріалу можна провести одночасно з інокуляцією насіння. Протягом вегетації рекомендується кілька обробок по листу в основні життєві фази розвитку рослини. Обробку проводити в похмуру погоду, а також вранці або ввечері, коли сонячні промені не такі прямі.

Норми використання препарату по вегетації:

Фаза розвитку рослини

Норма(доза) використання л/га (л / т)

Робочий розчин л / га(л / т)

Обробка посівного матеріалу

1

10

3-5 справжніх листків

1

200-300

Бутонізація-Цвітіння

1

200-300

Формування бобів

0,5-1

200-300

 

 

З чим можна змішувати гумат при обробці сої, гороху?


Що б заощадити час, паливо і кошти багато фермерів практикують внесення гумату спільно з іншими препаратами для захисту рослини. Наприклад, дуже часто роблять бакову суміш гумат + гербіцид + фунгіцид + інсектицид, так само додають дозу мінеральних добрив. Перед приготуванням бакової суміші рекомендуємо уважно ознайомитися з інструкцією препаратів.

При застосуванні препарату Гумат Лист необхідно враховувати деякі рекомендації: рН розчину 6,5-7; не використовувати препарати, які містять хлор. Кращий результат досягається при використанні препарату, коли середньодобова температура не нижче +8...+10°С.

Препарат відмінно себе зарекомендував в бакових сумішах з хелатними мікродобривами і біофунгіцидами.

Кращий результат показує комплексне застосування гумату 2-3 рази за сезон на тлі основного добрива. Гумат Лист можна використовувати без поверхнево активних препаратів.


  На яку надбавку до врожаю можна розраховувати для сої, гороху?


Дослідження показали, що підживлення гуматом дає наступні результати: для гороху - підвищення схожості від 5%, для сої - підвищення схожості від 5,1%, нуту - підвищення врожайності від 9,7 %. 

Наприклад, при ціні 9 тис / т на зерно сої, навіть при мінімальній надбавці до врожаю в розмірі 0,3 т, можна отримати додатковий прибуток в 2700грн на одному гектарі.

Урожайність збільшується за рахунок внутрішніх резервів самої рослини, зменшення осипання і кількості абортованих стручків, поліпшується цвітіння.  Збільшується кількість бобів на одній культурі, збільшується маса насіння і розгалуження рослини.

Організм рослини добре переносять негативні погодні умови і швидко відновлюються після пошкоджень. Культури стійкі до грибкових і вірусних захворювань. Прискорюється дозрівання, підвищується якість продукції.

 

Які відгуки фермерів, які використовували гумату калію при вирощуванні сої та гороху?


Чернігівська область.

Фермер В'ячеслав Петрович Кивайно

Урожай сої в нинішньому році порадував, було отримано 26-27 ц/га сої, проти 23ц/га в минулому сезоні. Цього року було прийнято рішення використовувати гумат калію. Першою ми провели обробку насіння. Далі проводили позакореневе підживлення у фазі сходів, бутонізації та дозрівання. Посіви були сильні, плодоношення Дружне. Спільно з гуматом вносилися пестициди і добрива. Важлива перевага, яку не можна не відзначити це дешева вартість гумату калію при його високій ефективності.=

Харківська область

ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ІВАНОВА.

Іванов Василь Іванович.

Гумат калію-використовується в моєму господарстві вже кілька років. Після першого використання під горох, в 2015 році, коли врожайність отримала надбавку майже в 10% в порівнянні з минулим роком, зараз проводимо підживлення всіх сільськогосподарських культур і як деструктор пожнивних рослинних залишків.  Посіви сильні, не бояться ні морозів, ні посухи, що останнім часом найбільший ворог врожаїв. Дає істотне зростання прибутку по всіх напрямках ВИРОЩУВАННЯ. Рекомендую застосування препарату, як хороший і недорогий спосіб збільшення доходу за рахунок підвищення врожаю.