Гумат Калію для картоплі
Використання гумату калію доцільно і в фермерських господарствах, і в домашніх умовах при вирощуванні картоплі на невеликих земельних ділянках. Результат використання добрива залежить від правильної схеми підгодівлі. Ми пропонуємо увазі найбільш ефективну.
Органічний Препарат Гумат Лист можна використовувати в будь-яку стадію по вегетації, але кращий ефект всього в фази:
* Обробка посівного матеріалу-підвищується енергія схожості бульб, сходи проростають на 5 днів швидше, більш дружні.
* Активне зростання наземної маси-Стимуляція фітогормонів, підвищується стійкість до вірусних і грибкових захворювань, активізується ріст і розвиток вегетативних органів, активізація імунітету, підвищення стійкості до несприятливих умов навколишнього середовища. Культурою добре переносять заморозки і посуху.
* Бутонізація, початок цвітіння-картопля стійка до багатьох захворювань, таким як мокрі гнилі і парша, і паразитів, в бульбах збільшується вміст крохмалю і сухої речовини, рослини швидко відновлюються після пошкоджень.
* Формування коренеплодів-стимуляція росту, прискорюються біохімічні процеси в організмі рослини (фотосинтезу, обмін речовин, дихання), прискорюється дозрівання врожаю на 4-7 днів, підвищується якість продукції та її смакові якості.
Як застосовувати гумат калію для картоплі і в яких дозах?
Застосовувати гумат калію для картоплі потрібно згідно з рекомендаціями виробника. Це концентрований органічний препарат, використовується в розбавленому з водою вигляді. Вноситься шляхом поверхневої обробки посівного матеріалу картоплі або шляхом розпилення розчину по вегетуючим рослинам. Посівний матеріал краще обробляти до процесу пророщування.
Норми використання препарату по вегетації:
Фаза розвитку рослини |
Норма(доза) використання л/га (л / т) |
Робочий розчин л / га(л / т) |
Обробка посівного матеріалу |
0,5-1,5 |
10 |
Активне зростання наземної маси |
1 |
200-300 |
Бутонізація-початок цвітіння |
1 |
200-300 |
Формування коренеплодів |
0,5-1 |
200-300 |
З чим можна змішувати гумат при обробці картоплі?
Практично всі пестициди сумісні з гуматом калію: гербіциди, інсектициди, фунгіциди, мікродобрива і д.р. не рекомендується готувати бакову суміш з пестицидами, які в своєму складі містять Хлор. Відмінний результат препарат Гумат Лист показує на тлі повного основного добрива. У бакову суміш спокійно можна додавати азотні добрива в рекомендованих дозах.
Воду використовувати не хлоровану, так само рекомендується не брати сильно жорстку воду, кислотність її повинна бути в середніх значеннях 6,5-7 РН.
Час обробки поля так само має значення, найкраще проводити її рано вранці або ж ввечері, можна і в похмуру погоду. Препарат засвоюється краще при температурі вище +8...+10°С, але допускається і +3...+4°с.
Застосовувати гумат калію на картоплю можна протягом всієї вегетації, обмежень немає. Рекомендований інтервал обробки 10 днів.
Перед використанням уважно ознайомтеся з інструкцією, зазначеної на препараті виробником.
На яку надбавку до врожаю можна розраховувати для картоплі?
Прибавка врожаю на картоплі від використання препарату Гумат Лист може може відрізнятися в залежності від умов вирощування, технології, кратності обробок і т.д. в середньому навіть при одноразовому використанні гумату калію врожайність збільшується на 5-10%. Врожайність картоплі в Україні поступово зростає, не останню роль в цьому відіграє гумат, але рости ще є куди, наприклад, європейські виробники отримують врожаї на рівні 400ц/га.цього року через нестандартні погодні умови середня врожайність була на 9% менше ніж в 2018р. І склала 154ц/га-ці наслідки можна було мінімізувати за допомогою гумату, а сьогоднішніми цінами 10грн/кг, додатково 2ц/га – це вже +2000грн / га.
Які відгуки фермерів, які використовували гумату калію при вирощуванні картоплі?
Максименко і. п. Полтавська область.
Володію невеликим підсобним господарством. Під картоплю у мене відведено 0,7 га. у цьому сезоні використовувала для картоплі гумат калію. Обробляла бульби перед посадкою, потім ще два рази робила підгодівлю. Тепер ділюся своїм досвідом. Кущі розрослися раніше, рослини добре пережили всі природні катаклізми, а їх, тобто і заморозків, і спеки, було предостатньо. Урожай ми прибрали раніше, ніж планували. Надбавка до врожайності в порівнянні з минулим роком близько 17 %. Хороший результат при невеликих витратах.
Василенко ІВАН фермер. Вінницька область.
У моєму господарстві картопля займає почесне місце в сівозміні. Вперше був застосований гумат калію при вирощуванні картоплі. Результат порадував, ми отримали надбавку на 20% більше в порівнянні з базовою технологією.