Гумат калію для соняшнику
Препарати на основі гумату калію – Гумат Лист) - це універсальний інструмент збільшення прибутку кожного фермера. Створений він на основі органічної речовини гумінової кислоти. Наші провідні фахівці змогли створити найкращу формулу, яка легко засвоюється рослиною соняшнику. Гумат калію Активний стимулятор росту, дозволяє збільшити урожай і підвищити олійність. Забезпечує посіви стійкістю до негативних проявів навколишнього середовища, таким як заморозки, посуха, високі температури, нестача вологи, вплив пестицидів, прискорює дозрівання врожаю. Далі ми розповімо про використання гумату калію на різних етапах вегетації культури.
Препарат Гумат Лист універсальний і підходить для використання в будь-яку стадію розвитку рослини:
* Обробка посівного матеріалу-активація ростових процесів, збільшення схожості соняшнику;
* Обробка у фазі 2-4 справжніх листків-стимуляція росту та імунітету рослини, антистресова дія після застосування гербіциду та в умовах посухи, зміцнення кореневої системи;
* Обробка у фазі 6-8 справжніх листків-стимуляція росту, підвищення посухостійкості, збільшення розміру кошики;
* Бутонізація-початок цвітіння-підвищення посухостійкості, збільшення маси насіння і олійності.
Як застосовувати гумат калію для соняшнику і в яких дозах?
Препарат Гумат Лист-це концентрат гумінової кислоти, його перед використанням необхідно розбавити, наприклад, по вегетації на соняшник зазвичай необхідно вносити 1л / га, при цьому води в бакову суміш додають 200-300л. далі робочий розчин вносять обприскувачем. Кращим часом для обробки є уро і вечір так як в сильну спеку через крапель можуть виникати невеликі опіки, та й рослина не зможе повноцінно засвоїти речовина.
Норми використання препарату по вегетації:
Фаза розвитку рослини |
Норма(доза) використання л/га (л / т) |
Робочий розчин л / га(л / т) |
Обробка посівного матеріалу |
1 |
10 |
2-4 справжніх листка |
1 |
200-300 |
6-8 справжніх листків |
1 |
200-300 |
Бутонізація-початок цвітіння |
0,5-1 |
200-300 |
Так само є позитивна практика застосовувати в баковій суміші препарати LF Біо Бор, LF олійні, LF Гумат Бор, LF Гумат Форте, а також біофунгіциди Ультрафіт і фіто-М.
З чим можна змішувати гумат при обробці соняшника.
Гумат спокійно можна змішувати з іншими пестицидами крім хлорвмісних, а також краще не використовувати воду з високим вмістом розчинних металів.
Робоча рідина готується шляхом розчину гумату калію і води, доцільним буде поєднання з мінеральними добривами, а також з іншими пестицидами для посилення їх дії або зняття негативного їх впливу на соняшник.
Перед змішуванням рекомендується робити матковий розчин для перевірки на сумісність різних препаратів. Не рекомендується змішувати Гумат Лист з хлорвмісними препаратами.
Обробку посівів необхідно проводити при плюсовій температурі не пізніше ніж за дві години до опадів, що б запобігти змиванню з поверхні. рН суміші повинно бути в межах 6,5-7, кратність обробок 2-5 але не частіше ніж 10-12 днів.
Перед змішуванням препаратів уважно ознайомтеся з інструкцією на каністрі.
На яку надбавку до врожаю можна розраховувати для соняшнику?
При використанні гумату, а також при комплексному підході до агротехнології врожайність підвищується на 15%, рівень олійності на 7%, знижується використання мінеральних добрив, при цьому результат від їх внесення підвищується. Якщо все це перевести в грошовий еквівалент, то при надбавці врожаю хоча б 2ц/га додатковий прибуток становитиме 1600грн / га при ціні 8тис.грн за тонну продукції.
Які відгуки аграріїв, які застосовували гумат калію для підживлення посівів соняшнику?
Корощенко Віталій Сергійович
Полтавська область. ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО СВІТАНОК.
Гумат калію використовуємо для підгодівлі соняшнику вже другий сезон. Проводимо обробку насіння, далі підгодовуємо в період появи сходів до 6 листків і на фазі бутонізації. Можу сказати, що врожайність була збільшена на 12%, результатом ми більш ніж задоволені.
Петренко Валерій Павлович. Агроном.
Не так давно і наше господарство відвідав цей унікальний препарат, гумат калію, використовували який ми вперше на посівах соняшнику. Нами була проведена обробка насіння. Далі проводилися підгодівлі на різних фазах вегетації.
Завдяки цьому був підвищений вміст олії і на 10% підвищилася врожайність в порівнянні з контролем.