Гумат калію для ріпаку
Гумат калію унікальне за своєю ефективністю мінерально-органічне добриво, які виступає активізатором росту, підвищує стресостійкість, підвищує врожайність.
Препарат Гумат Лист рекомендується використовувати для обробки посівного матеріалу, а також необхідно проводити обприскування посівів по вегетації:
* Обробка насіння-підвищується енергія проростання, паростки з'являються раніше, вони сильніші;
* Обробка рослин ріпаку 2-4 листка-оптимізація синтезу вуглеводів, білків і вітамінів, стимулюється робота кореневої системи, підвищується стійкість до низьких температур, знімає негативну післядію пестицидів;
* Фаза розетки, стеблування-стимулюється ріст і розвиток наземної частини рослини, підвищення стійкості до біотичних і абіотичних стресів, збільшується кількість квіток і бічних пагонів;
* Бутонізація, початок цвітіння-стимулюється цвітіння і запилення, підвищується стійкість до захворювань, підвищується рівень вмісту олії.
Як застосовувати гумат калію для ріпаку і в яких дозах?
Важливо пам'ятати, що при приготуванні розчину і обприскуванні необхідно строго дотримуватися інструкції виробника. Витрата рідини становить на 1 гектар 100-300 літрів. Обсяг препарату Гумат Лист при цьому в середньому 1л. вноситься шляхом розприскування на листову поверхню рослини. Кращий результат досягається при обробці рано вранці або ввечері, коли сідає сонце, так само допустимо проводить обробку в похмуру погоду.
Норми використання препарату по вегетації:
Фаза розвитку рослини |
Норма(доза) використання л/га (л / т) |
Робочий розчин л / га(л / т) |
Обробка насіння |
1 |
10 |
2-4 листка |
1 |
200-300 |
Розетка-Стеблування |
1 |
200-300 |
Бутонізація-Початок Дозрівання |
0,5-1 |
200-300 |
З чим можна змішувати гумат при обробці ріпаку?
Більшість пестицидів, зареєстрованих в Україні, повністю сумісні з гуматом калію. Обмеження є тільки на хлорвмісні препарати. Рекомендовано так само якщо у вас є сумніви на сумісність робити матковий розчин. Препарат створений за сучасними технологіями на органічній основі гумінової кислоти видобутої з низинного торфу. Передозування препаратом зробити дуже складно. При застосуванні спільно з пестицидами працює так само як антистресовий препарат.
Рекомендована кратність обробок 2-4 рази, інтервал повинен становити 10-14днів, але ефект буде навіть і при одній обробці.
Воду краще використовувати не хлоровану, а також з невисоким вмістом розчинних металів кальцію, заліза, алюмінію, магнію. Кислотність води 6,5-7.
На яку надбавку до врожаю можна розраховувати?
Навіть при одноразовій обробці посівного матеріалу, без подальших підгодівлі гуматом калію, результат збільшення врожайності становить 5%. а також збільшується олійність.
При дотриманні всіх підгодівлі рівень врожайності збільшується в середньому на 12-25%, олійність - 10%. Пагони більш потужні, а сходи ранні і дружні. Ріпак стає стійкий до інфекційних і грибкових захворювань, до стресових проявів навколишнього середовища: заморозків на поверхні грунту, нестачі вологи, спеки, негативного впливу пестицидів.
Якщо врахувати стабільно високу ціну на зерно ріпаку не менше 10000грн, то навіть при незначному збільшенні врожайності від одноразового застосування гумату, наприклад, 0,2-0,35 ц/га, можна отримати додатковий прибуток 2-3,5 тис з одного гектара.
Деякі відгуки від фермерів щодо застосування гумату на ріпаку
Харківська область. Чугуївський район.
Сергієнка.Л. Ю.
Врожайність ріпаку в нашому господарстві ніколи високою не була. У минулому році було прийнято рішення зробити підгодівлі гуматом калію. Я спочатку дуже скептично поставився до нього, якось мені здалося, що його ефективність перебільшена. Але зараз можу точно сказати, що гумат дієвий препарат. Для ярого ріпаку була проведена передпосівна обробка, потім ще дві проводили в період сходів і бутонізації. Врожайність порівняно з минулим сезоном була збільшена на 7%, підвищився і рівень олійності. У майбутньому плануємо використовувати гумат калію під всі вирощувані нами сільськогосподарські культури.
Леонід К.
Ріпак не основна культура в моєму господарстві, але саме на ній почав практикувати підгодівлі гуматом калію. Дотримувався рекомендованої схеми підживлення, тобто почав з передпосівної обробки і ще кілька на всіх етапах вегетації, і завершив використанням гумату як деструктора пожнивних залишків. Врожайність підвищилася, олійність теж. Рекомендую всім.